W sobotę 3 czerwca od godziny 15.00 na te młodsze i starsze dzieci w muszli koncertowej i na promenadzie czekają naprawdę fajne atrakcje. W trakcie imprezy, nasze miasto zostanie wyróżnione Złotą Odznaką Świnoujście Miastem Przyjaznym Dzieciom. Nagrodę przyznał nam portal www.atrakcjedzieciece.pl, promujący miejscowości, w których istnieje wiele możliwości spędzenia wolnego czasu z dziećmi i zapewnienia im różnorodnych rozrywek. Wręczenie zaplanowano na godzinę 17.00.

 

Imprezy z okazji niedawnego Dnia Dziecka rozpoczną się o godzinie 15.00 na promenadzie przy muszli występami artystów 18. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Ulicznej Wyspy Uznam. Kolejnym punktem będzie bajkowe party w muszli koncertowej, czyli mówiąc w dużym skrócie bajkowy dym, mydlane bańki, magia i radość.

Właśnie pomiędzy jedną a drugą imprezą przedstawiciel portalu wręczy nam wyróżnienie – mówi Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. – Mówię nam, bo to przecież nagroda dla nas świnoujścian, a nie dla urzędu. Dlatego też zapraszam wszystkich.

 

Na portalu www.atrakcjedzieciecie.pl, dzięki staraniom wydziału promocji został stworzony profil Świnoujścia, na którym promujemy miejsca i formy spędzenia wolnego czasu z dziećmi. Mamy wiele ścieżek i szlaków rowerowych, kajakowych, szlaków edukacyjnych i wiele jeszcze różnych miejsc, które sprawiają, że rodziny z dziećmi naprawdę mają w waszym mieście, co robić. Nie możemy również zapominać o nowoczesnych placach zabaw, które w Świnoujściu powstawały przez ostatnie lata, jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Bartłomiej Kaczmarek z portalu dodaje, że zakładka z informacjami o takich właśnie miejscach w Świnoujściu cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem internautów.
Przypomnijmy. W ostatnich latach właśnie inwestycje w place zabaw i boiska były i są priorytetem w miejskich inwestycjach. Dzięki temu takie miejsca mają już wszystkie szkoły podstawowe i – co ważne – mogą z nich korzystać nie tylko uczniowie, ale także dzieci spoza tych szkół, także w godzinach popołudniowych. Place zabaw powstały również w obu świnoujskich parkach – tym największym Parku Zdrojowym, oraz tym mniejszym – Parku Chopina.

Ofertę czasu wolnego dla dzieci tworzą również lokalni przedsiębiorcy, uruchamiając m.in. sale zabaw, parki linowe.