Prawdziwy sukces branży morskiej zależy od ścisłej kooperacji, korzystania z własnych umiejętności i wiedzy, budowania wspólnych strategii – powiedział marszałek Olgierd Geblewicz podczas Biznesowego Eventu Morskiego, wydarzenia dedykowanego mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom z branży morskiej. W ten sposób Geblewicz zachęcał do czerpania korzyści z imprezy, której celem jest nawiązywanie kontaktów handlowych, prezentacja potencjału i możliwości poszczególnych przedsiębiorstw.

Branża morska, to rdzeń gospodarki Pomorza Zachodniego. Od jej rozwoju w znacznym stopniu zależy kondycja całego regionu i jego mieszkańców. Uruchomiliśmy dla przedsiębiorców z błękitnego sektora znaczącą ilość środków na rozwój przedsiębiorczości, na prowadzenie badań. Prawdziwy sukces branży zależy jednak od ścisłej kooperacji, korzystania z własnych umiejętności i wiedzy, budowania wspólnych strategii. – powiedział marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Biznesowy Event Morski zgromadził kilkudziesięciu przedsiębiorców z sektora błękitnej gospodarki, m.in. firmy  z branży okrętowej, konstrukcji stalowych, offshore, shippingowej, przeładunkowej czy IT. Uczestnicy dyskutowali o perspektywach rozwoju branży na pomorzu Zachodnim, a także o ograniczających branżę czynnikach związanych z gospodarką magazynową, transportem intermodalnym.

Event był również okazją do zaprezentowania rozwiązań IT, które mogą nie tylko zoptymalizować działalność przedsiębiorstw, ale także podnieść poziom bezpieczeństwa jej pracowników czy posiadanej floty. Uczestnicy spotkania dyskutowali również o tym, gdzie i jak rekrutować pracowników. Oficjalną część wydarzenia zakończyły spotkania typu business to business, gdzie przedsiębiorcy mieli okazję do nawiązania relacji handlowych. Organizatorem wydarzenia była Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej, a impreza została wsparta środkami Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.