W dniu z 17 stycznia kolejny raz funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie przeprowadzili działania prewencyjno – profilaktyczne ukierunkowane na ograniczenia zjawiska bezdomności. Policjanci oferowali pomoc osobom potrzebującym wsparcia podczas okresu zimowego, kiedy znacznie obniżają się temperatury powietrza.

Mundurowi w trakcie prowadzonych działań przeprowadzali kontrolę miejsc przebywania osób bezdomnych. Sprawdzali  pustostany, nasypy, wiadukty i mosty, pod którymi koczują osoby bezdomne. Odwiedzili także ogrody działkowe, gdzie wielu bezdomnych całorocznie bądź sezonowo zamieszkuje w działkowych altankach.

Policjanci informowali osoby bezdomne o możliwościach wsparcia jakie mogą uzyskać. W trakcie przeprowadzonych działań funkcjonariusze dbali również o porządek i bezpieczeństwo na terenie miasta reagując na zaistniałe przestępstwa i wykroczenia. W trakcie służby zatrzymali min., dwie osoby poszukiwane oraz osobę posiadającą narkotyki.

Tego typu działania są i będą prowadzone w dalszym ciągu szczególnie w okresie zimowym przez funkcjonariuszy KMP w Szczecinie.