Sport, fajerwerki, kultura ukraińska, festyn na ulicy Magicznej i wiele innych atrakcji – tak rozpoczęły się Dni Stargardu 2017. Każdy mieszkaniec mógł wybierać spośród licznych propozycji.

Przez całą sobotę odbywał się Dzień Sportu z KALMAR i HIAB. Stargardzianie rywalizowali w turniejach: tenisa ziemnego, piłkarskim, piłki siatkowej, wyścigach rolkarskich, pływaniu pod wodą i wielu innych konkurencjach związanych z ruchem. Ponad 1000 osób przebiegło 10 km ulicami miasta w ramach X Międzynarodowego Biegu Ulicznego o Błękitną Wstęgę. Podsumowaniem zmagań był tradycyjny pokaz fajerwerków, który podziwiały tysiące widzów.
W niedzielę najwięcej działo się w pobliżu Książnicy Stargardzkiej. Po raz piętnasty odbył się tam jedyny taki w skali kraju festyn na ulicy Magicznej. Gwiazdą wydarzenia był ukraiński zespół Luiku. Scena przy Bramie Pyrzyckiej była pełna utalentowanych ludzi z miejskich placówek. W uliczce pisarzy można było spotkać się z autorami ciekawych książek. Mieszkańcy z chęcią odwiedzali również Ukraiński Zaułek, w którym czekały m.in. pokazy kozackich walk i degustacje kuchni ukraińskiej.
Już w najbliższy piątek rozpocznie się druga część święta miasta. W amfiteatrze wystąpią m.in. zespół Zakopower i Justyna Steczkowska. Nie zabraknie historycznych atrakcji w ramach festynu historycznego „W krainie Gryfa” i kolejnej odsłony akcji „Stargard za złotówkę”. Szczegółowy program można zobaczyć klikając tutaj.