Stargard będzie obecny podczas tegorocznej edycji zlotu żaglowców w Szczecinie. W marsjańskim namiocie sferycznym Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego kusić będziemy unikatowymi prezentami turystów z całego świata, aby odwiedzili Stargard – gotycki klejnot Pomorza Zachodniego.

Udział Stargardu w Tall Ships Races był możliwy dzięki zaproszeniu od Stowarzyszenia Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, które wraz z Miastem Pasewalk realizuje projekt pn. „Transgraniczne Szlaki Turystyczne”. Projekt współfinansowany jest z Programu Współpracy INTERREG V A Meklemburgia – Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska w Euroregionie Pomerania.

Dzięki temu, członkowie SSOM mogą promować się wraz z niemieckimi gminami w samym sercu tegorocznego finału regat – na otwartym terenie Łasztowni.

W ogromnym namiocie sferycznym, znanym choćby z filmu „Marsjanin”, od 4 do 8 sierpnia Miasto Stargard za pomocą różnego rodzaju folderów promocyjnych, ulotek, mini przewodników oraz filmu promocyjnego będzie zachęcać turystów do odwiedzenia grodu nad Iną. Będziemy też kusić świnkami-skarbonkami, herbatami w stargardzkich piramidkach, długopisami i lizakami. Promocją naszych walorów turystycznych i kulturowych zajmą się wolontariusze.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Stargardu w namiocie sferycznym SSOM. Więcej o finale regat na oficjalnej stronie Tall Ship Races 2017.