Policjanci z koszalińskiej drogówki zatrzymali 47-letniego mężczyznę, który spowodował kolizję drogową mając ponad 3,5 promila alkoholu  w organizmie. 

W miniony weekend oficer dyżurny koszalińskiej komendy otrzymał informacjo o tym, że jakiś kierowca wykonując manewry na parkingu przy ul. Lechickiej w Koszalinie uderzył w elewacje budynku. Następnie mimo usilnych starań kierowcy i pasażera pojazd nie chciał ruszyć.      

Ostatecznie nieudane starania obu Panów zakończyli policjanci, którzy przybyli na miejsce. Funkcjonariusze z drogówki poddali 47-latka badaniu na trzeźwość. Wynik wskazał ponad 3,5 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto podczas sprawdzania w systemach policyjnych okazało się, że posiada on aktualny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.  

W związku z tym, że zarówno kierowca jak i pasażer ze względu na stan w jakim się znajdowali nie byli w stanie dokładnie wyjaśnić okoliczności całego zdarzenia, dopiero następnego dnia po wytrzeźwieniu zostały wykonane z nimi czynności.        

Wczoraj 47-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.