Samochód w firmie co warto wiedzieć?

Samochód w firmie co warto wiedzieć?

Luty 11, 2020 Wyłącz przez News

Zakup samochodu na firmę nie zawsze jest łatwy, dlatego też w krótkim poradniku dowiesz się, jak przygotować się do tego zadania. Podpowiadamy, co trzeba wziąć pod uwagę i dlaczego warto rozważyć wszystkie dostępne formy zakupu auta do firmy.

Jaką rolę pełni samochód w firmie?

Przede wszystkim trzeba sobie odpowiedzieć na zasadnicze pytanie o przeznaczenie auta firmowego. Inne będą przecież wymagania wobec funkcji reprezentacyjnej, inne dla osoby posiadającej firmę budowlaną. Mając na uwadze potrzeby można dokonać pierwszego kroku do zawężenia pola wyboru przyszłego auta dla firmy. Z przeznaczenia auta wynika również często także rodzaj paliwa, pojemność silnika i tym podobne kwestie.

Znajdź najlepszą ofertę

Już po wybraniu najbardziej odpowiedniego modelu przychodzi pora na podjęcie decyzji jak będzie to egzemplarz. To właśnie wówczas trzeba się zdecydować, gdzie będzie można znaleźć dane auta oferowane w najlepszej cenie. Dopiero bazując na zgromadzonych wcześniej wymaganiach, należy podjąć ostateczną decyzję. Warto pamiętać o tym, że przepisy dotyczące aut firmowych ulegają zmianie bardzo często Dlatego warto na bieżąco orientować się w tej kwestii.

Auto firmowe w leasingu

Wielu właścicieli firm wybiera inny wariant przy zakupie auta dla swojej firmy. Mimo faktu, że w ubiegłym roku zmieniły się przepisy w tej kwestii, nadal może to być opłacalne rozwiązanie. Nic zatem dziwnego, że firmy brokerskie, oferujące leasing auta dla firm, cieszą się niesłabnącą popularnością. Dzieje się tak z prostego powodu, jest to rozwiązanie wciąż jeszcze korzystne, auto leasingowe to taki model zakupu, który jest bardziej opłacalny dla właściciela firmy od kredytu. W przypadku poszukiwania samochodu dla firmy finansowanego za pomocą leasingu, najlepiej skonsultować się ze specjalistą z agencji brokerskiej. Takie osoby z całą pewnością będą w stanie doradzić, jak kupić wybrany pojazd na firmę na korzystnych warunkach finansowych. Brokerzy często mają także ceny niższe niż w oficjalnych salonach sprzedaży.

Auta używane z gwarancją dla firmy

Dla wszystkich właścicieli przedsiębiorstw chcących nabyć auto używane, wyżej wspomniane formy zakupu również są dostępne. Należy pamiętać o tym, że nie zawsze będą aż tak korzystne finansowo, jak ma to miejsce w przypadku zakupu auta nowego. Z tego też względu dobrze jest wybrać auta używane z gwarancją, oferowaną zarówno przez komisy samochodowe, jak i zupełnie niezależne firmy. Takie rozwiązanie wybierają ci, którzy z różnych powodów nie chcą kupować nowego samochodu na firmę. Pochodzące z dobrego komisu auto używane z gwarancją pozwala na pracę bez konieczności martwienia się ewentualną awarią pojazdu.