W Kijewie, zamiast głośnej strzelnicy, przygotowany zostanie ptasi azyl. Znajdą się w nim skrzynki lęgowe oraz poidełka dla ptaków. Nasadzonych też będzie mnóstwo krzewów owocodajnych. W piątek rozpocznie się montaż infrastruktury, a może w nim wziąć udział każdy mieszkaniec!

Na terenie byłej strzelnicy wojskowej nikt już nie postrzela. Stara, istniejąca infrastruktura, nie zostanie jednak zniszczona. Teren, na którym się znajduje, będzie urozmaicony czymś, czego w naszym mieście jeszcze nie było: infrastrukturą dla ptaków. Dodatkowo przewidziane są także atrakcje dla mieszkańców w postaci ścieżki przyrodniczej „Cichy zakątek”. Ciągnęła się będzie od strzelnicy, aż do szlabanu ustawionego na końcu ulicy Kurzej. Wzdłuż niej ustawione będą nowe tablice edukacyjne oraz ławki na których każdy będzie miał możliwość odpoczynku.

Na terenie „cichej przystani” znajdzie się 100 skrzynek lęgowych oraz 20 budek dla nietoperzy. Będą także poidełka oraz roślinność, która została dobrana w taki sposób, by owoce krzewów mogły być pożywieniem dla ptaków. Posadzone zostaną jesienią.

Do pomocy włączyło się Stowarzyszenie Kocham Kijewo, które na miejscu będzie pomagało leśnikom w montowaniu skrzynek lęgowych oraz budek dla nietoperzy. W akcji może wziąć udział jednak każda pełnoletnia osoba. Wystarczy zabrać ze sobą podstawowe narzędzia: młotek, kto ma możliwość drabinę i przyjść o godzinie 8. Zapraszamy!