18 stycznia wieczorem zmarł nagle Prezydent Stargardu Sławomir Pajor. Jego strata jest ogromnym zaskoczeniem dla wszystkich. Sławomir Pajor był prezydentem Stargardu przez 15 lat. Pełnił tę funkcję nieprzerwanie od 2002 roku. Podczas uroczystości pogrzebowych Sławomira Pajora, na ręce małżonki zmarłego przekazano Złotą Odznakę Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego za zasługi na rzecz rozwoju regionu.

Nie spodziewaliśmy się – my koledzy samorządowcy, że opuścisz nas tak szybko. Tyle wspólnych planów i pomysłów. Pozostaniesz w naszych sercach jako otwarty, mądry i oddany Stargardowi. Było dla mnie zaszczytem Cię poznać i tyle lat współpracować. Spoczywaj w spokoju, żegnaj Sławku. – napisał w księdze kondolencyjnej marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Sławomir Pajor był jednym z samorządowców, który przecierał szlaki w rozwoju małych ojczyzn na Pomorzu Zachodnim. W trakcie jego prezydencji w Stargardzie  m.in. rozwinęły się dwa duże parki przemysłowe, w tym Park Przemysłowy Nowoczesnych Technologii. Województwo Zachodniopomorskie miało zaszczyt bezpośrednio pracować z Panem Prezydentem m.in. przy obsłudze wielu projektów inwestycyjnych, w tym takich jak Bridgestone czy Cargotec. Chętnie spotykał się z każdym, nawet najmniejszym inwestorem. Wspierał działające już firmy i często podkreślał, że nie było jeszcze problemu, którego by nie mógł wspólnie ze swoimi pracownikami rozwiązać.