Mieszkańcy Gryfic, Darłowa i Polanowa już niedługo dzięki środkom z PROW będą mogli korzystać z nowych, estetycznych targowisk. Unijne fundusze wesprą również inwestycje służące aktywnemu wypoczynkowi i rekreacji. 6 umów z beneficjentami podpisali 11 października wicemarszałkowie województwa Jarosław Rzepa oraz Tomasz Sobieraj.

To kolejne unijne wsparcie dla zachodniopomorskich miejscowości, które tym razem pomoże w promowaniu produktów lokalnych oraz pozwoli mieszkańcom na różnorodne formy spędzania wolnego czasu. Gratuluje beneficjentom i życzę sprawnej realizacji wszystkich inicjatyw – mówił wicemarszałek Jarosław Rzepa.

Alejki spacerowe, place rekreacyjne, altany, miejsca zabaw dla dzieci czy siłownie pod chmurką to idealne miejsca do aktywnego odpoczynku i rekreacji. Dotacja na łączną kwotę ok. 530 tys. zł pozwoli na realizację takich inwestycji na terenie Miasta i Gminy Polanów oraz miejscowości Rusinowo (gm. Postomino). Zadania zostaną zrealizowane dzięki Europejskiemu Funduszowi Rolnemu na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, w ramach lokalnego działania kierowanego przez społeczność.

Lokalne produkty zyskają 4 nowe miejsca do promocji w województwie zachodniopomorskim. W Polanowie, Gryficach będą to targowiska wybudowane od podstaw, natomiast w Darłowie jedno miejsce zostanie nowo wybudowane, a drugie zmodernizowane. 3,5 mln zł to kwota wsparcia tych czterech inwestycji z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Polanów, Gryfice i Darłowo to beneficjenci pierwszego naboru wniosków w tej perspektywie finansowej UE na operacje typu “Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów” w ramach poddziałania “Wsparcie inwestycji w tworzenie, ulepszanie i rozwijanie podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej, w tym rekreacji, kultury i powiązanej infrastruktury”. Rozstrzygnięty właśnie nabór to łącznie 12 nowych targowisk ze wsparciem PROW na kwotę 10 mln zł. Dotacja trafi również do: Kołobrzegu, Połczyna-Zdroju, Dąbek, Barwic, Morynia, Dębna, Barlinka, Choszczna i Pełczyc.