Zajęcia z policjantem cieszą się bardzo dużą sympatią uczniów. Szczególnie lubią je pierwszaki, które niedawno zaczęły swoją przygodę ze szkołą. Podczas spotkania z dzielnicowymi z I komisariatu, oprócz cennych porad dotyczących bezpieczeństwa, każde dziecko otrzymało element odblaskowy.

Przez cały wrzesień policjanci z naszej jednostki spotykali się z pierwszoklasistami w ramach programu profilaktycznego „Przyjaciele Gryfusia”. Takie profilaktyczne spotkania wpisały się na stałe w kalendarz zadań policjantów, którzy z dużym zaangażowanie starają się w przystępny sposób przybliżyć najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa. Tym razem mundurowi odwiedzili uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej w Tymieniu i uczniów klasy III Szkoły Podstawowej w Mścicach.

Dzielnicowi z I komisariatu prowadzący lekcję tłumaczyli uczniom, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Dzieci, które bardzo często same pokonują drogę z domu do szkoły są szczególnie narażone na niebezpieczeństwo. Dlatego ważne jest, aby nosiły na ubraniu choćby niewielki element odblaskowy. Policjanci wyjaśnili uczniom także zasady bezpieczeństwa związane z zachowaniem się dzieci w domu, poza domem oraz w szkole. Policjanci przypomnieli uczniom podstawowe numery alarmowe, wskazując w jakich okolicznościach należy z nich korzystać.

W trakcie spotkania dzieci rozmawiały z funkcjonariuszami również o wszystkich niebezpiecznych sytuacjach, w których może znaleźć się każdy malec.

Policjanci opowiadali z jakimi zadaniami zmierzają się w codziennej służbie i zachęcili najmłodszych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pod nazwą „ Dzielnicowy, policjant któremu ufam”, który organizowany jest przez Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie we współpracy ze Stowarzyszeniem „SOS dla Rodziny” w Szczecinie.