Policjant nawet w czasie wolnym od służby, zawsze chętnie służy pomocą. Udowodnił to funkcjonariusz z koszalińskiej komendy, który udzielił pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej i zabezpieczył miejsce zdarzenia drogowego do czasu przyjazdu służb ratunkowych.

W miejscowości Mścicie na drodze krajowej nr 11 doszło do kolizji drogowej, w której brały udział dwa pojazdy. Z pierwszych ustaleń funkcjonariuszy, którzy obsługiwali zdarzenie wynikało, że kierujący volkswagenem nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył pojazdu marki Hyundai. W wyniku silnego uderzenia jedna osoba została poszkodowana.

W czasie wolnym od służby policjant z koszalińskiej komendy, który przejeżdżał tuż obok uszkodzonych pojazdów natychmiast zareagował i powiadomił o zaistniałym zdarzeniu służby ratunkowe. Następnie podjął niezbędne czynności, żeby pomóc wszystkim poszkodowanym i zabezpieczał miejsce zdarzenia drogowego.

W trakcie udzielania pomocy przedmedycznej okazało się, że poszkodowana została pasażerka pojazdu volkswagen, która uskarżała się na ból ręki. W związku z tym, że policjant jest również ratownikiem medycznym natychmiast udzielił jej pomocy i monitorował stan zdrowia, aż do momentu przyjazdu załogi karetki pogotowia.

Dzięki czujności policjanta w czasie wolnym od służby oraz temu, że nie pozostał obojętny, poszkodowanej kobiecie natychmiast została udzielona pomoc, a pozostali użytkownicy drogi mogli bezpiecznie kontynuować dalszą podróż.