Funkcjonariusze ze Świnoujściu, mimo skończonej pracy, zatrzymali dwóch sprawców przestępstwa. 34- i 35-latek ukradli w kościele starszej kobiecie torebkę z pieniędzmi i dokumentami. Jeden z mężczyzn okazał się seryjnym złodziejem, działającym na terenie całego kraju. 35 – latek odpowie więc w warunkach recydywy za popełniony czyn. Stróże prawa odzyskali także ukradzione mienie, które przekazali pokrzywdzonej.

Funkcjonariusze ustalili i rozpytali świadków, którzy widzieli biegnącego mężczyznę i wskazali drogę jego oddalania się. Po dokładnym sprawdzeniu okolicy, policjanci znaleźli w zaroślach porzuconą ukradzioną torebkę wraz z pieniędzmi i dokumentami, którą przekazali okradzionej 69-latce.

Podczas oględzin miejsca zdarzenia, mundurowi zabezpieczyli ślady kryminalistyczne oraz przeanalizowali zapis monitoringu ze znajdującego się w pobliżu kościoła obiektu. Te czynności  doprowadziły do ustalenia podejrzewanych. Okazało się , że w kradzieży brało udział  dwóch mężczyzn. Informacja o ich rysopisie  została przekazana innym patrolom pełniącym w tym czasie służbę na terenie miasta.

Jeszcze tego samego dnia sprawcy trafili za kratki. Zatrzymali ich policjanci, którzy w czasie wolnym od służby rozpoznali w pobliżu sklepu w dzielnicy nadmorskiej odpowiadające rysopisowi osoby. 

Policjanci przedstawili obu mężczyznom zarzuty kradzieży. 35-latkowi grozi do pięciu lat pozbawienia wolności, natomiast 34-latkowi do 7,5 roku więzienia, ponieważ  przestępstwo popełnił w warunkach recydywy.