Policjant, pełniący na co dzień służbę w Oddziale Prewencji w Szczecinie, będąc w czasie wolnym od służby, zatrzymał w Goleniowie nietrzeźwego kierowcę. 48-latek miał niemal 2 promile alkoholu w organizmie i swoją jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Funkcjonariusz jadąc swoim samochodem ul. Przestrzenną w Goleniowie, zauważył jak kierujący vw golfem jedzie całą szerokością jezdni. Styl jazdy kierowcy wyraźnie wskazywał, że może znajdować się on pod wpływem alkoholu. Kierujący zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu oraz wjeżdżał na pobocze. Policjant wyprzedził pojazd wykonujący niebezpieczne manewry, a następnie zajechał mężczyźnie drogę, zmuszając do zatrzymania się. W ten sposób uniemożliwił mu dalszą jazdę.

Wezwany na miejsce patrol sprawdził stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że 48-letni mieszkaniec Goleniowa, kierował samochodem mając 1,9 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo mężczyzna wkrótce odpowie przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.