W sobotę, 14 października br., funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Policach zabezpieczali imprezę sportową 39. Ćwierćmaratonu Polickiego. W czasie, kiedy kilkunastu mundurowych dbało o bezpieczeństwo sportowców, w biegu na dystansie 10 kilometrów policką komendę reprezentował dzielnicowy sierż. Rafał Matusiak.

Kilkunastu policjantów z polickiej komendy oraz Komisariatu Policji w Mierzynie czuwało nad bezpiecznym przebiegiem 39. Ćwierćmaratonu Polickiego. Trasę biegu, która wyznaczona była ulicami Polic zabezpieczali policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Policach. Na starcie imprezy sportowej stanęło w tym roku ponad 300 uczestników.

Dziesięciokilometrowy dystans rozpoczął się o godzinie 11:00 i w trakcie trwania biegu funkcjonariusze dbali o prawidłowy przebieg imprezy: kontrolując ruch, pilnując ładu i porządku w obrębie trasy. Na starcie zmagań sportowych policką komendę w biegu na dystansie 10 kilometrów reprezentował dzielnicowy sierż. Rafał Matusiak.

O godzinie 12.30 wystartowały biegi młodzieżowe na dystansie od 300 metrów do 1000 metrów. Tuż przed godziną 15:00 rozegrany został bieg rodzinny na dystansie 550 metrów.

Kilka minut później odbyły się biegi sztafetowe 4 x 550 metrów.

Bieg uczestników przebiegł bardzo sprawnie, nie odnotowano żadnych incydentów mogących zagrozić uczestnikom imprezy, czy mieszkańcom Polic. Organizatorem 39 Ćwierćmaratonu Polickiego był Uczniowski Klub Lekkoatletyczny „Ósemka” Police.

Wszystkim uczestnikom biegu serdecznie gratulujemy sportowej postawy i wyrównanej rywalizacji.