Wakacje chylą się już ku końcowi jednak działania profilaktyczne wciąż trwają. Pyrzycka policja spotkała się z dziećmi spędzającymi wolny czas na półkolonii nad jeziorem Wądół w Lipianach.

Przedstawiciele pyrzyckiej policji i dzielnicowy Komisariatu Policji w Lipianach w ramach prowadzonej akcji “Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” odwiedzili dzieci przebywające na półkolonii w Lipianach. Przeprowadzone spotkanie miało na celu przypomnienie dzieciom zasad jak bezpiecznie spędzać wakacje nad wodą. Koloniści doskonale wiedzieli, gdzie i kiedy mogą się kapać. Wiedzieli również, że nad ich bezpieczeństwem podczas kąpieli powinien zawsze czuwać ktoś dorosły. Bezbłędnie udzielali odpowiedzi na stawiane pytania. Duża grupa uczestników półkolonii przyjeżdża na przystań rowerami dlatego przypomniano również zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W spotkaniu wziął również przewodnik psa służbowego wraz ze swoim podopiecznym, który zwie się Graf. Policjant przypomniał zasady jak należy zachowywać się w kontaktach z obcymi czworonogami i co zrobić w przypadku ataku agresywnego psa.

Uczestnikom spotkania rozdano materiały profilaktyczne z zasadami bezpieczeństwa oraz odblaski i poradnik rowerzysty dla małych cyklistów.