Za nami piętnasty festiwal muzyki elektronicznej „SUNRISE FESTIVAL  2017”, który od 21 lipca 2017 odbywał się w Kołobrzegu. Dziś zakończyła się także policyjna operacja „SUNRISE 2017”, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa oraz porządku publicznego mieszkańcom oraz osobom odwiedzającym w tym czasie Kołobrzeg. W ramach prowadzonej operacji patrole drogówki czuwały nad bezpieczeństwem oraz dbały o zapewnienie płynności ruchu na ulicach miasta, a także na wszystkich drogach dojazdowych do Kołobrzegu.  

W związku z operacją „SUNRISE 2017” zatrzymano 83 osoby. 46 z nich posiadało przy sobie środki odurzające, głównie była to amfetamina, marihuana, ecstasy i mefedron. W trakcie działań na terenie Kołobrzegu oraz na drogach dojazdowych policjanci ujawnili 26 nietrzeźwych kierujących, 7 osób   prowadzących pojazd pod wpływem działania środków działających podobnie do alkoholu, a także 45 kierujących, którzy popełnili wykroczenie prowadząc pojazd w stanie po użyciu alkoholu.  

Policjanci za wykroczenia w ruchu drogowym oraz wykroczenia porządkowe nałożyli ponad 1100 mandatów karnych, zatrzymali 125 dowodów rejestracyjnych oraz 51 praw jazdy.

Zabezpieczenie tak dużej imprezy wymagało zaangażowania sporych sił. W tym roku nad zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas imprezy „SUNRISE FESTIVAL 2017” czuwało ponad 470 policjantów różnych pionów oraz ponad 100 funkcjonariuszy innych służb.