Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie zatrzymali 23- letniego sprawcę uszkodzenia ciała. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Za to przestępstwo może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności

 

W piątek późnym wieczorem oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie otrzymał zgłoszenie od dyspozytora pogotowia, iż w jednym z mieszkań w Białogardzie doszło do uszkodzenia ciała.
Policjanci udali się  natychmiast na miejsce zdarzenia. Tam zastali 23- latka z raną szyi. Pogotowie ratunkowe  zabrało mężczyznę do szpitala.
Mundurowi ustalili, iż w trakcie spotkania towarzyskiego mężczyźni spożywali alkohol. W pewnym momencie pomiędzy dwoma znajomymi doszło do sprzeczki.
Mężczyźni pokłócili się o perfumy, którymi 23- latek wyczyścił sobie buty. Widząc to właściciel perfum złapał leżący nóż i zadał mu uderzenie w szyję.
Pokrzywdzony wraz ze znajomymi opuścił mieszkanie i po przyjeżdzie służb początkowo twierdził, iż rana powstała w wyniku naprawy przy pojeżdzie. Jednak w toku dalszych czynności policjanci ustalili, iż  to w mieszkaniu doszło do ugodzenia nożem.
Funkcjonariusze natychmiast dotarli do sprawcy, który  takze posiadał nacięcia naskórka i był zakrwawiony. Na miejsce przyjechało pogotowie, mężczyznie udzielono pomocy medycznej. Po zbadaniu przez lekarza i braku przeciwskazań mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.
Wczoraj 23- latek z Gdańska usłyszał zarzut spowodowania obrażenia ciała w postaci rany kłutej oraz narażenia na bezpośrednie powstanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu lub bezpośredniego zagrożenia życia.
Wobec sprawcy Prokurator zastosował dozór policyjny. Przestępstwo zagrożone jest karą do 3  lat pozbawienia wolności.

fot. sxc.hu