ENERGA AZS w końcówce rundy zasadniczej obecnego sezonu wygrywała mecz za meczem i można było z optymizmem patrzeć na kolejne spotkania. W środę 23 marca ENERGA AZS jechała z wielką wiarą na pierwszy mecz ćwierćfinałowego dwumeczu Pucharu Polski. Akademiczki w Szczecinie mierzyły się z najlepszą drużyną rundy zasadniczej Superligi – Pogonią Baltica Szczecin. Koszalinianki walczyły jak lwice i pokonały faworyzowane rywalki 25:23.

Od samego początku podopieczne Anity Unijat grały niezwykle skutecznie w defensywie. Dobra obrona i skuteczny atak dał koszalinowi prowadzenie 4:1 po 9 minutach.

Następnie w bramce Pogoni Baltica świetnie broniła Adrianna Płaczek, która kilka razy powstrzymała rozpędzoną Biało Zieloną Dumą Koszalina. Kluczowym momentem pierwszej połowy był moment kiedy na ławce kar w jednym momencie zasiadły, aż trzy zawodniczki ENERGI AZS: Monika Michałów,Romana Roszak i Katarzyna Kołodziejska. Pogoń, w tym czasie zdołała dogonić zespół z Pomorza Środkowego na jedną bramkę 8:7.

W końcówce pierwszej połowy szczecinianki zdołały doprowadzić do wyrównania. Po 30 minutach walki było 12:12.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch trafień szczecinianek. Niedługo później skutecznością imponowała Nesciaruk, która rzuciła trzy bramki z rzędu. Po 42 minutach ENERGA AZS prowadziła już 20:17, a kilka chwil później bramkę ze skrzydła dołożyła Katarzyna Stasiak.

Sytuację Pogoni Baltica starała się uratować Moniky Bancilon, która trafiła na 23;21. Na dwie minuty przed końcem wynik zatrzymał się na 25:23 dla koszalinianek. Kilka okazji bramkowy nie zmieniły już wyniku i niespodziewanie szósta drużyna Superligi kobiet odniosła zwycięstwo na parkiecie lidera Superligi. ENERGA AZS wygrała 25:23, co jest sporą zaliczką przed rewanżem, który odbędzie się 30 marca w Koszalinie.

Pogoń Baltica Szczecin – Energa AZS Koszalin 23:25 (12:12)

Energa AZS: Kowalczyk, Wiercioch – Michałów 3, Roszak 4, Stasiak 1, Trawczyńska 3/3, Domaros, Chmiel, Kaczanowska, Błaszczyk, Niesciaruk 5, Sądej 3, Kołodziejska 6/1, Nowicka.
Karne: 4/6
Kary: 8 min.