Zachodniopomorskie pielęgniarki i położne obchodziły swoje święto. O ich ciężkiej pracy pamiętały władze samorządu województwa. W piątek, 12 maja 2017 roku w uroczystościach w Szczecinie uczestniczył Ryszard Mićko. Z kolei Anna Mieczkowska za codzienny trud i wysiłek na rzecz ratowania ludzkiego życia podziękowała białemu personelowi w Kołobrzegu.

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek obchodzony jest corocznie 12 maja. Święto zostało ustanowione przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek na Kongresie w Meksyku w 1973 roku. Tego samego dnia przypada rocznica urodzin Florence Nightingale, prekursorki nowoczesnego pielęgniarstwa.

Główne zachodniopomorskie uroczystości z udziałem bohaterek – pielęgniarek i położnych – odbyły się w Szczecinie. Nie zabrakło życzeń, podziękowań, kwiatów i wyróżnień.

Wasza praca, zaangażowanie, wiedza oraz ludzka wrażliwość zasługuje na uznanie i podziękowania. Mówimy, że medycyna jest coraz bardziej skuteczna, chociażby ze względu na rozwój technologii. Trudno się z tym nie zgodzić, ale także praca oraz wysiłek pielęgniarek i położnych – powiedział członek Zarządu Województwa Ryszard Mićko.

Na Pomorzu Zachodnim jest kilkadziesiąt placówek medycznych zatrudniających biały personel. Z okazji piątkowego święta pielęgniarki pracujące w kołobrzeskich lecznicach i uzdrowiskach odwiedziła Anna Mieczkowska.

Zawód pielęgniarki jest zawodem niezwykle trudnym i bardzo odpowiedzialnym. Z troską czuwacie przy łóżkach pacjentów, a nierzadko ratujecie im życie. Dziękuję za Wasze poświęcenie i opiekę nad nami oraz naszymi bliskimi. Mimo niełatwej codzienności życzę Wam uśmiechu i satysfakcji każdego dnia pracy – mówiła członek Zarządu Województwa Anna Mieczkowska.

Warto dodać, że Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego jest organem tworzącym dla trzynastu jednostek ochrony zdrowia w regionie. Siedem z nich to wielospecjalistyczne szpitale. Szacuje się, że tylko w nich zatrudnionych jest ponad 2 tys. pielęgniarek i położnych.