Już po raz kolejny policjanci ze Szczecina zabezpieczyli podrobione zabawki, artykuły szkolne i inne produkty dla dzieci i młodzieży opatrzone znakami znanych marek. Funkcjonariusze zabezpieczyli towar o wartości  blisko 11.000 zł. W tej sprawie zarzut usłyszy 33 – letni mężczyzna.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Szczecinie stale  kontrolują punkty sprzedaży znajdujące się na terenie miasta pod kątem ujawniania towarów oznaczonych nielegalnie znakami renomowanych firm. Weryfikując swoje ustalenia wspólnie z przedstawicielem producentów znanych marek  sprawdzili jeden ze sklepów znajdujących się na terenie Prawobrzeża.

Tam policjanci znaleźli i zabezpieczyli wprowadzane do obrotu zabawki i przybory szkolne opatrzone znakami znanych marek. Przedmioty te były sprzedawane za dużo niższą cenę niż ich oryginalne odpowiedniki.
Wartość podrobionego towaru oceniono na kwotę 11.000 zł.

Kilkadziesiąt sztuk podróbek zostało zabezpieczonych  a  33- letni właściciel sklepu wkrótce usłyszy zarzuty.
Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za wprowadzenie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.