Łukasz Berezak jest uczniem szczecińskiego Gimnazjum nr 6, który z powodu ciężkiej choroby korzysta z indywidualnego nauczania. Jest też najsłynniejszym w Polsce wolontariuszem WOŚP, który pomimo problemów z własnym zdrowiem co roku kwestuje na rzecz innych potrzebujących pomocy. Aby wesprzeć chłopca w walce z chorobą Gimnazjum nr 6 i Technopark Pomerania organizują charytatywny bieg „Biegamy! Pomagamy! Bieg dla Łukasza”, który odbędzie się 2 czerwca.

Trzynastoletni Łukasz Berezak od urodzenia zmaga się z chorobą Leśniowskiego-Crohna przejawiającą się przewlekłym, rozległym stanem zapalnym układu pokarmowego. Konsekwencją tej choroby jest także obniżona odporność oraz problemy z nerkami, nadciśnieniem tętniczym i stawami.

– Łukasz jest miłym, wspaniałym i pogodnym chłopcem o wielkim sercu. Jak każde dziecko chciałby się bawić, jeździć na rowerze i grać w piłkę z kolegami. Jednak choroba oraz wynikające z niej częste pobyty w szpitalu zdecydowanie utrudniają mu normalne życie. Dlatego organizujemy bieg, w ramach którego będziemy zbierać pieniądze na jego leczenie  – mówi Ewa Dobrzycka, dyrektor Gimnazjum nr 6, do którego uczęszcza Łukasz.

Charytatywny bieg „Biegamy! Pomagamy! Bieg dla Łukasza” odbędzie się 2 czerwca na terenie i w okolicy Gimnazjum nr 6 mieszczącego się przy ul Niemierzyńskiej 17. Podzielono go na 4 kategorie wiekowe: bieg na 100 m dla dzieci w wieku przedszkolnym (start o godz. 10.00), bieg na 450 m dla uczniów szkół podstawowych (start o godz. 12.00), bieg na 1800 m dla gimnazjalistów (start o godz. 14.00) oraz bieg na 4800 m dla dorosłych (start o godz. 16.00). Trasa biegu dla uczestników z pierwszych dwóch kategorii wiedzie ścieżkami parku im. Jacka Karpińskiego przy Technoparku Pomerania, natomiast dla gimnazjalistów i dorosłych wyznaczono trasę w Ogrodzie Dendrologicznym im. Stefana Kownasa znajdującym się naprzeciwko budynku gimnazjum.

– Zapraszamy młodzież i dorosłych, doświadczonych biegaczy i amatorów – przyjdźcie i pobiegnijcie z nami dla Łukasza. Oprócz biegu przygotowaliśmy również atrakcje w postaci animacji, loterii fantowej oraz licytacji – dodaje Ewa Dobrzycka.

Partnerami biegu są PRD Nowogard, Protiming, Ruchowa Akademia Zdrowia, Netto, Kaufland, Carrefour, Printshop, Foto Dulny oraz Centrum Żeglarskie. Mecenat nad wydarzeniem objęło Miasto Szczecin.