„Turystyczny Szczecin”, podczas paneli dyskusyjnych dowiemy się dlaczego warto odwiedzić nasze miasto. Wydarzenie w ramach cyklu Kolorowa Aleja odbędzie się w sobotę, 10 czerwca. Oczywiście na Alei Kwiatowej.

 „Turystyczny Szczecin” to coś więcej niż tylko jedna z imprez na pl. Żołnierza. To przede wszystkim projekt aktywizacji szczecińskiego rynku turystycznego opierający się na współpracy samorządu, instytucji i przedsiębiorców. Celem spotkania na Alei Kwiatowej jest wspólne stworzenie interaktywnego eventu pełnego animacji, pokazującego potencjał turystyczny miasta.

Można go będzie zrealizować dzięki zaangażowaniu ponad 20 wystawców. Będą wśród nich m.in.: TT-Line, Muzeum Narodowe, Botanic Restaurant, Bike Cafe, Stara Rzeźnia, PKS, Centrum Żeglarskie, Muzeum Techniki i Komunikacji, Kids Arena, Opera na Zamku. Tym samym w jednym miejscu mieszkańcy Szczecina i turyści będą mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą szczecińskich atrakcji turystycznych i marek utożsamianych ze Szczecinem.

Podczas spotkania, w godzinach 11 – 17, odbędą się animacje dla dzieci, projekcja filmów o Szczecinie, gra miejska, warsztaty rękodzieła. Wszystko zorganizują sami wystawcy w ramach prowadzonych na co dzień działalności. Tym sposobem w nietuzinkowy sposób, wspólnie, zaprezentujemy ofertę turystyczną miasta.