Sezon letni 217 oficjalnie rozpoczęty! Od wczoraj (czwartek) na świnoujskiej plaży pracują już ratownicy. Świnoujście jest bodaj pierwszą nadmorską miejscowością, gdzie na plaży można już liczyć na pomoc ratowników. Będą też dłużej, niż zwykle.

Na razie jest ich 16. Pilnują bezpieczeństwa wypoczywających na centralnym odcinku świnoujskiego kąpieliska, czyli od wejścia przy ulicy Nowowiejskiego do Powstańców Śląskich. Od lipca, czyli ścisłego sezonu, ma być ich już 40 i będą czuwać zarówno na plaży uznamskiej, jak i te po stronie Warszowa. W sumie na obu tych plażach będzie 10 stanowisk ratowniczych, zwanych popularnie wieżyczkami. Na wyspie Uznam (centrum) ratownicy będą aż na 900 metrach plaży, a na Warszowie na 100.

Nad bezpieczeństwem wypoczywających będą czuwać codziennie od 10.00 do 17.00 aż do 15 września 2017.

W tym roku ratownicy będą w sumie o miesiąc dłużej, niż w poprzednich latach – mówi zastępca prezydenta miasta Paweł Sujka. – Przyjeżdża do nas coraz więcej turystów. Także nasi mieszkańcy bardzo chętnie korzystają z plaży. Staramy się więc, aby mogli czuć się na niej bezpiecznie. A to bezpieczeństwo zapewniają przede wszystkim właśnie ratownicy.

Ratownik na świnoujskiej plaży zarabia 16 złotych za godzinę. Dodatkowo miasto zapewnia zakwaterowanie. Większość z nich, to stała ekipa, która pracuje na naszej plaży już kolejny sezon.

Przypomnijmy, że świnoujskie kąpielisko, jako jedyne w Polsce, w tym roku już po raz 12 z rzędu otrzymało międzynarodowe wyróżnienie „Błękitna Flaga”.