W Świdwinie na terenie jednostki wojskowej odbył się piknik lotniczy. Sobotnia impreza była wyjątkowa nie tylko mieszkańców Świdwina ale również z całego Pomorza. Prezentowane przez Zachodniopomorską Policję pokazy i sprzęt cieszyły się dużym zainteresowaniem.

W pikniku uczestniczyła grupa pirotechników z KWP w Szczecinie, obserwatorzy ich pokazu odchodzili po ich pokazie ze słowami uznania i podziwu.

Na pokazie obok samolotów prezentowały się również pojazdy lądowe i motocykle jednak właśnie do “naszych” Hond, ustawiały się kolejki. Funkcjonariusze z drawskiej drogówki odpowiadali na pytania najmłodszych opowiadając o swojej pracy i sprzęcie służbowym.

Podczas imprezy nie zabrakło też mundurowych ze Świdwina, ich stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Każdy,  kto ich  odwiedził otrzymał  materiały o tematyce profilaktycznej, odblaski, malowanki, komiksy i inne upominki. Nie zabrakło konkursów na temat wiedzy o bezpieczeństwie, najlepsi otrzymali akcesoria rowerowe.

Wszyscy zainteresowani, mogli obejrzeć wyposażenie policyjne i otrzymać odciski swoich palców. Funkcjonariuszom dzielnie asystował policyjny Gryfuś.  Maskotka skupiała uwagę szczególnie najmłodszych.