Nie posiadając uprawnień do kierowania w stanie nietrzeźwości 38-letni mieszkaniec gminy Suchań siadł za kierownicę skody, którą potrącił prawidłowo idącą pieszą. Sprawca wypadku nie udzielając pomocy poszkodowanej uciekł z miejsca zdarzenia. Stargardzcy policjanci zatrzymali podejrzewanego, któremu już przedstawili stosowne zarzuty.

 
W nocy z niedzieli na poniedziałek stargardzcy policjanci dostali wezwanie do Wapnicy, gdzie przypadkowe osoby dostrzegły na ulicy leżącą kobietę. Mundurowi na miejscu szybko oceniając sytuację ustalili, że doszło do potrącenia 67-letniej mieszkanki tej miejscowości. Jednak nie było tam sprawcy wypadku.

Pokrzywdzona z poważnymi obrażeniami ciała przetransportowana została do szpitala w Szczecinie, natomiast funkcjonariusze na podstawie śladów oraz szybkich ustaleń wytypowali podejrzewanego o ten czyn 38-letniego mieszkańca gminy Suchań.

Policjanci kierującego zatrzymali w jego miejscu zamieszkania. Tam też zaparkowany został uszkodzony pojazd, którym nietrzeźwy sprawca wypadku chwilę wcześniej potrącił kobietę. Mężczyzna w organizmie miał ponad 0,5 promila alkoholu. Ponadto nie posiada on uprawnień do kierowania.

Sprawca został zatrzymany i doprowadzony do stargardzkiej komendy, gdzie usłyszał zarzut za umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu, co skutkowało potrąceniem prawidłowo poruszającej się drogom pieszej. Ponadto mężczyzna odpowie za nieudzielenie pomocy i ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Kodeks karny za taki czyn przewiduje karę nawet do 4,5 roku pozbawienia wolności.