Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 17 – latek, który spowodował kolizję drogową. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, staranował znak drogowy oraz baner reklamowy. Teraz grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W niedzielę w godzinach nocnych, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach otrzymał zgłoszenie, że przy ulicy Szczecińskiej doszło do zdarzenia drogowego, którego kierujący jest najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie został skierowany patrol. W trakcie wykonywanych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna jadąc ulicą stracił panowanie nad pojazdem, a następnie ściął zakręt i uderzył w znak drogowy oraz baner reklamowy po czym zatrzymał się na wjeździe na teren stacji benzynowej.

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało u kierującego osobowym vw ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Okazał się nim 17 – letni mieszkaniec powiatu pyrzyckiego, który na dodatek nie posiadał uprawnień do kierowania. Nastolatek został zatrzymany przez policjantów, a następnie trafił do policyjnego aresztu.

Dzisiaj przedstawiony zostanie mu zarzut m.in kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu. Zgodnie z kodeksem karnym sprawca z uwagi na swój wiek odpowie przed sądem jak osoba dorosła. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.