W czwartek wieczorem białogardzcy policjanci otrzymali informację, iż na ulicy Dworcowej w osoba kierująca pojazdem marki Opel Vectra uderzyła w drzewo. Zatrzymana przez policjantów 22- latka odpowie teraz za prowadzenie pojazdem pod wpływem alkoholu, spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz znieważenie policjantów. Może jej grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 
Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego niezwłocznie udali się na miejsce zdarzenia. Na miejscu zauważyli samochód osobowy marki Opel Vectra, którym kierowała kobieta. 22- latka była bardzo agresywna a jej stan wskazywał, iż jest pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu.

Jak się okazało 22-letnia mieszkanka Białogardu nie posiadała również uprawień do kierowania pojazdem. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny a pojazd odholowali na parking w Koszalinie.

Teraz za swoje czyny tj. spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz kierowania pojazdem bez uprawnień sprawczyni odpowie przed Sądem.

Ponadto podczas wykonywania czynności przez policjantów kobieta była bardzo wulgarna i agresywna, używała wobec policjantów słów wulgarnych. Za swoje zachowanie i znieważenie policjantów również odpowie przed Sądem