Policjanci ruchu drogowego z Goleniowa zatrzymali 38-letnią kierującą samochodem osobowym, która miała w organizmie 0,8 promila alkoholu i w takim stanie wiozła do szkoły swoje małoletnie dzieci. Śpieszyła się na zakończenie do szkoły, która była zbyt daleko żeby pójść pieszo.

Patrol goleniowskiej drogówki, zauważył pojazd jadący bez włączonych świateł mijania, mimo opadów deszczu. Policjanci zatrzymali auto do kontroli. Podczas rozmowy z kierującą, wyczuli woń alkoholu. Jak się okazało, 38-latka miała w organizmie 0,8 promila alkoholu. W takim stanie wiozła dwójkę swoich dzieci na zakończenie roku szkolnego. Kobieta twierdziła, że bardzo się spieszy. Mimo, że z miejsca zamieszkania do szkoły miała kilkaset metrów, nie chciała spóźnić się na apel, więc wsiadła za kółko.

Nieodpowiedzialna kobieta straciła już prawo jazdy, teraz czeka ją rozprawa przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat więzienia. Dodatkowo odpowie za prowadzenie pojazdu bez zapiętych pasów bezpieczeństwa i przewożenie bez nich pasażerów, a także za naruszenie przepisów dotyczących używania świateł oraz brak wymaganych dokumentów podczas kontroli drogowej.