Park im. Stanisława Nadratowskiego przy ulicy Malczewskiego zostanie rozbudowany. Niebawem rozpocznie się zagospodarowania tego terenu. Tym razem przygotowane będą m.in. niespodzianki dla dzieci.

To już V etap zagospodarowania parku im. Stanisława Nadratowskiego. Realizowany jest w porozumieniu z radą osiedla. Tym razem remontowi poddane zostaną istniejące, zniszczone schody. Zadanie obejmuje także wykonanie odwodnienia przylegającej drogi. W parku powstaną nowe alejki wyłożone kostką brukową, na całym jego terenie przeprowadzone będą prace zieleniarskie. Dla dzieci przygotowany zostanie długo wyczekiwany plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią. Pojawi się zestaw zabawowy obejmujący m.in. zjeżdżalnię, ślizg rurowy, most, kładkę i tunel linowy. Będą także huśtawki, wśród nich trzy sprężynowe, czy zabawka w kształcie samochodu.

V etap zadania kosztuje 584 tysiące złotych. Przeprowadzi je firma Rosiek i Sobczyński.

We wcześniejszych etapach, oprócz nowych alejek, wyremontowanych kolejnych schodów czy przygotowania wejścia do parku od strony pobliskich budynków TBS, zamontowane zostało oświetlenie. Uporządkowana została także zieleń. Ustawiona jest także siłownia pod chmurką. Pojawiły się stoły do gry w szachy czy tenisa stołowego. W całym parku ustawiono ławki i kosze na śmieci. W jego centrum znajduje się nietypowa, klinkierowa gigantyczna ławka z drewnianymi siedziskami. Okala ona scenę, czyli zrobione na wyniesieniu specjalne miejsce z podłożem mineralnym przy którym znalazła się skrzynka z dostępem do prądu.