Rozpoczęły się odbiory jednego z najpiękniejszych parków w naszym mieście – Parku Majowe. Na dwóch hektarach zasadzono mnóstwo zieleni. Przygotowano też wiele atrakcji.

 Są stoły do szachów i tenisa stołowego. Jest siłownia pod chmurką, nowoczesny plac zabaw z trzema zestawami urządzeń. Wszystko w otoczeniu mnóstwa zieleni, a dokładniej 150 drzew, blisko 2000 krzewów ozdobnych, pnączy, traw ozdobnych i krokusów. To jednak jeszcze nie wszystko, bo na dwóch hektarach tego miejsca znajdziemy sporo atrakcji, zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych mieszkańców Szczecina.

Bez wątpienia będzie to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc na Prawobrzeżu. Na całym terenie ustawiono ławki i kosze na śmieci. W centralnym punkcie parku znalazła się drewniana wiata, a od niej w inne rejony prowadzi rzeka żwirowa – również obsadzona roślinnością. Wszystko jest  oświetlone. Oprócz lamp punkty świetlne znalazły się nawet w nawierzchni.

Park Majowe znajdujący się u zbiegu ulic Iwaszkiewicza oraz Andrzejewskiego udostępniony zostanie mieszkańcom we wrześniu. Kosz tej inwestycji to 2,5 miliona złotych.