Śladami Rodu Gryfitów, tropem książki „Sedinum” albo w poszukiwaniu pomorskich legend… To, jaką trasą przejdzie ostatni w tym sezonie szczeciński spacer miejski, zależeć będzie od jego uczestników. Zapraszamy na wspólne odkrywanie Szczecina już w najbliższą sobotę, 9 września.

Pierwsze spacery z przewodnikami odbyły się przy okazji Jarmarku Bożonarodzeniowego w roku 2016. Wycieczki wznowiono kilka miesięcy później, tegoroczną wiosną. Podczas siedemnastu sobót w maju, czerwcu, lipcu, sierpniu i wrześniu odbyło się kilkadziesiąt spacerów z różnymi przewodnikami i różnymi trasami. Idea wszystkich od samego początku jest niezmienna. Chodzi o pokazanie stolicy Pomorza Zachodniego w nieoczywisty, interesujący i rzetelny sposób, korzystając z wiedzy i doświadczenia wykwalifikowanych miejskich przewodników.

Ostatnią prowadzącą w tym roku będzie Małgorzata Duda – z urodzenia i zamiłowania Pomorzanka. Specjalistka od legend i niezwykłych opowieści. Współautorka przewodników i publikacji turystycznych. Autorka książki „Sydonia von Borcke”.

Tak doświadczony przewodnik zawsze słucha swojej grupy. Dlatego też trasa ostatniego spaceru będzie odpowiedzią na zapotrzebowanie jego uczestników. Jeśli będą to rodziny z dziećmi, pójdziemy śladami legend związanych z naszym miastem. Jeśli będą to miłośnicy literatury, spacer odbędzie się tropem „Sedinum”. Z kolei jeśli spacerowiczami będą turyści nieznający stolicy Pomorza Zachodniego, pokażemy im „Szczecińskie NAJ”. Przewodniczka w rękawie ma wiele tras i pomysłów, które zaciekawią każdego – mieszkańca, turystę, pasjonata historii czy miłośnika literatury.

 Jak zwykle spacer w języku polskim rozpocznie się o godz. 11.00. Jeśli zbiorą się grupy obcojęzyczne,  to w planie są także wycieczki po niemiecku (godz. 12.30) i angielsku (godz. 14.00). Czas spaceru to około 1,5 godziny.

 Ceny biletów:

·         15 zł – bilet normalny

·         10 zł – bilet ulgowy (dzieci do lat 10.)

·         bezpłatnie – dzieci dla lat 4

·         35 zł – bilet rodzinny