Szersza oferta stomatologiczna, nowy sklep spożywczy, modernizacje świetlic wiejskich, kolejne boiska sportowe, siłownia pod chmurką i wiele innych działań zostanie zrealizowanych przy pomocy środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Umowy gwarantujące beneficjentom unijne wsparcie w wysokości ponad 900 tys. zł podpisał 7 września br. wicemarszałek Jarosław Rzepa.

Cieszę się, że z pomocą unijnych środków rozwiną się kolejne działalności gospodarcze oraz powstaną lub zostaną zmodernizowane miejsca służące integracji i rekreacji lokalnych społeczności – mówił wicemarszałek Jarosław Rzepa.

Już niedługo mieszkańcy Starych Łysogórek będą mogli robić zakupy w nowopowstałym sklepie spożywczo-przemysłowym. Unijna dotacja pozwoli Gabrieli Kwiek na założenie własnej działalności i da możliwość stawiania pierwszych kroków w handlu.

Tomasz Podbielski otrzymane fundusze przeznaczy na poszerzenie oferty dotyczącej usług stomatologicznych, które świadczy w Moryniu. Właściciel przebuduje istniejący już budynek, zakupi urządzenia służące do obrazowania RTG i leczenia endodontycznego.

Nic tak nie integruje lokalnej społeczności jak wspólne spotkania, warsztaty czy imprezy. Dobrym miejscem na tego typu działania są świetlice wiejskie. Dzięki wsparciu PROW modernizacje przejdą dwa budynki w gminie Trzebiatów spełniające taką funkcje. W świetlicy w Lewicach ulepszony zostanie dach i ściany. Zakupione będą też stoły, krzesła, sprzęt RTV i komputery. Kompleksową modernizację przejdzie świetlica w Bieczynie. Zostaną tam wymienione okna, dach, docieplone ściany i wyremontowane pomieszczenia.

Miejsca służące rekreacji i odpoczynkowi powstaną w Mielenku (gm. Mielno). Cztery nowe obiekty rekreacyjne będą bezpłatne i ogólnodostępne. (umowa podpisana korespondencyjnie)

W zdrowym ciele zdrowy duch. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Suchań zadba o powstanie oraz modernizację miejsc rekreacji i sportu na terenie gminy Suchań. W Żukowie powstanie wiata rekreacyjna, boisko do piłki nożnej i siatkowej oraz miejsca służące rekreacji. W Modrzewiu przebudowane zostanie boisko sportowe, a integracji mieszkańców będą sprzyjać m. in. nowoutworzone miejsca do grillowania. Brak zaplecza magazynowego przy miejscu rekreacji doskwiera mieszkańcom Wapnicy. Odbywają się tam rozgrywki sportowe oraz imprezy integracyjne takie jak dzień dziecka, festyny jednak nie ma pomieszczenia w którym można by przechowywać ławki, krzesła i narzędzia, które są niezbędne do ich przygotowania. Wyposażenie obiektu w budynek gospodarczy zwiększy częstotliwość organizacji imprez sprzyjających integracji lokalnej społeczności. Aktywny wypoczynek w tej miejscowości możliwy będzie również w siłowni pod chmurką. W Nosowie natomiast powstanie boisko sportowe oraz postawione zostaną ławki parkowe.