Szpital w Kołobrzegu otworzył nowe przestrzenie medyczne. O pomieszczenia wzbogaciła się szkoła rodzenia „Bocianek”. Ich otwarcie nastąpiło w  środę, 7 czerwca 2017 roku. W uroczystości udział wzięła członek Zarządu Województwa Anna Mieczkowska, starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski i dyrektor lecznicy Tomasz Szymański.

Marszałkowska lecznica wyremontowała pomieszczenia ze środków własnych. Ich koszt to 20 tys. zł. Ta drobna inwestycja wpłynie jednak znacząco na komfort przyszłych rodziców.

Mała inwestycja, a tak wiele radości. Szczególnie, że dotyczy niezwykle ważnego momentu w życiu każdego człowieka – mówiła członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska.

Szkoła Rodzenia „Bocianek” działająca przy Regionalnym Szpitalu w Kołobrzegu ma pomoc rodzicom oczekującym narodzin dziecka, a przede wszystkim przygotować ich do świadomego porodu oraz podejmowania nowych ról i wyzwań związanych z rodzicielstwem.

W placówce prowadzone są wykłady oraz warsztaty edukacyjne, ćwiczenia fizyczne z rehabilitantami i fizjoterapeutami, porady i konsultacje dietetyczne, spotkania z psychologiem czy zajęcia z pierwszy pomocy noworodka. Zajęcia odbywają się w małych grupach do 12 par. W ciągu roku organizowanych jest około10 kursów i uczestniczy w nich prawie 200 osób.