Policjanci z polickiej komendy zarówno z inicjatywy własnej jak i na prośbę dyrekcji szkół przeprowadzają systematycznie spotkania profilaktyczne z dziećmi i młodzieżą szkolną naszego powiatu. Głównym celem tych działań są przede wszystkim wytworzenie w młodym pokoleniu prawidłowych nawyków oraz dostrzegania zagrożeń.

W czasie takich spotkań najczęściej podejmowane są tematy związane z bezpieczeństwem na drodze, na placu zabaw, w kontakcie z obcą osobą ale i nieznanym psem.

W ubiegłym tygodniu przewodnik psa patrolowo-tropiącego – sierż. Mateusz Garbaciak z polickiej komendy Policji, ze swoim podopiecznym psem ORO, odwiedzili przedszkole i gimnazjum w Przecławiu.

Najwięcej radości miały najmłodsi ucząc się pozycji obronnej w kontakcie z groźnym psem. Starsi uczniowie dowiedzieli się jaką rolę w Policji odgrywa czworonożny funkcjonariusz.

Mundurowi odwiedzili także szkołę podstawową w Dołujach gdzie przy wykorzystaniu wielkoformatowego miasteczka ruchu drogowego uczyli dzieci m.in.bezpiecznego poruszania się po drogach oraz powtarzali podstawowe zasady ruchu drogowego.
Każdy przedszkolak otrzymał opaskę odblaskową z logo Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.