Czwartkowy wieczór na długo pozostanie w pamięci koszalińskich wielbicieli biegania. Podczas trwającego comiesięcznego biegu po Górze Chełmskiej “Leśna Piątka” zawodnicy rywalizowali w niesprzyjającej aurze. Wielu uczestników zgodnie twierdzi, że było to najtrudniejsze pięć kilometrów w ich życiu.
Na całej długości trasy biegaczom towarzyszył deszcz, ale to nie on był największym problemem. Trasa była niemal w całości w okropnym stanie, co spowodował wspomniany deszcz. Błoto, olbrzymie kałuże nie ułatwiały pokonywaniu kolejnych kilometrów.

Okropne warunki atmosferyczne nie odstraszyły ponad 370 zawodników. Należą się największe brawa nie biegaczom, a organizatorom, którzy ponownie stanęli na wysokości zadania.

Bieg był bardzo dobrze oznaczony. Przygotowanie trasy rozpoczęło się o wczesnych godzinach porannych, a zakończyło się tuż przed startem biegu, czyli minuty przed 19:00. Następnie do późnych godzin nocnych trwało sprzątanie trasy. Raz jeszcze doceniamy działania SFX i biegnijmy.pl, którzy są głównymi organizatorami leśnego biegania.

Kolejna Leśna Piątka odbędzie się 18 sierpnia. Natomiast biegnijmy.pl zaprasza już 6 sierpnia do wzięcia udziału w ekstremalnym biegu godzinnym. Za udział w extremalnym bieganiu należy zapłacić 60 zł, a na trasie rywalizować będzie nie więcej niż 150 zawodników.