Przed Wszystkimi Świętymi na ścianie budynku przy ulicy Morskiej powstał mural z twarzą Grzegorza „Onila” Oniszczuka. Praca to upamiętnienie zmarłego koszalińskiego rapera.

 

 

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest znany koszaliński raper 4P, dawny przyjaciel Onila.

– Udało się z małym poślizgiem. Zgrało się jednak wiele elementów. To ściana kamienicy w której mieszkał Grzesiek. Graffiti to jeden z elementów ukochanej przez niego kultury Hip-Hopowej. To był strzał w 10 – powiedział Przemysław Majewski.

Prócz podobizny Onila i mikrofonu na ścianie pojawiła się sentencja „Jestem tam gdzie muzyka, tam gdzie kręci się płyta”, oraz nazwa płyty i grup w których działał raper. Pracę wykonali graficiarze z Trójmiasta Tuse & Dasior.

– Działałem na podstawie zdjęcia. Nie mieliśmy wiele do wyboru, ale myślę że będzie ok. To ma być ściana poświęcona Onilowi i jego memoriał – powiedział Tuse.

– Wygląda to naprawdę rewelacyjnie. Fajnie, że murale wreszcie pojawiają się w Koszalinie. Pracę widać od strony ulicy, więc na pewno zapamięta ją wielu turystów – komentowała na gorąco mieszkanka ulicy Morskiej.

Onil zadebiutował w 2001 roku albumem „Jeden dla wszystkich”. Występował gościnnie na trzech płytach niedawno wybranego posłem Liroya. Rapował między innymi w popularnym utworze „Impreza”. Wraz z pomysłodawcą muralu – raperem 4P wydał płytę „Zorganizowana Grupa Rapowa”. Farby na wykonanie muralu ufundowała między innymi rozgłośnia Radia Koszalin.

 

(m)