Operą „Norma” Vincenzo Belliniego zainaugurowany zostanie w sobotę 7 października kolejny, trzeci sezon The Metropolitan Opera z Nowego Jorku na żywo w kinie Stargardzkiego Centrum Kultury.

Premiera sezonu zapowiada się bardzo interesująco, gdyż opera Belliniego uchodzi za jedno z najwspanialszych dzieł w historii teatru muzycznego. Orkiestra zagra pod batutą Carlo Rizziego. Sztukę wyreżyserował sir David McVicar. Za scenografię odpowiada Robert Jones, a kostiumy uszył Moritz Junge. W głównej roli zobaczymy, ale przede wszystkim usłyszymy Sondrę Radvanovsky. Towarzyszyć jej będą: Joyce DiDonato, Joseph Calleja, Matthew Rose.
To już trzeci sezon na żywo transmitowany z Nowego Jorku. Początek przedstawienia „Norma” w Piwnicy Artystycznej SCK o 18:55. Transmisja w jakości obrazu HD i dźwięku DD Surround zadowoli najwytrawniejszych melomanów. Ponadto wszystkie 10 przedstawień zaplanowanych w sezonie 2017/18 będzie można oglądać w SCK z polskimi napisami.
Wciąż jeszcze w kasie kina można kupić karnety na nadchodzący sezon operowy – cena na 10 przedstawień 350 zł; karnet A (5 przedstawień) sprzedaż do 7 października – cena 175 zł; karnet B (5 przedstawień) sprzedaż do 20 stycznia 2018, cena 175 zł.
Pojedyncze bilety w cenie: 50 zł normalny i 40 zł ulgowy (obejmuje młodzież uczącą się, emerytów i rencistów).
Już 14 października na żywo z Nowego Jorku zobaczymy i usłyszymy „Czarodziejski flet” Mozarta.