Metoda HIFU

0
Female doctor and young man prostate cancer patient are discussing something in clinic. Diagnostic, prevention of men diseases, medical service, consultation concept.

W przypadku chorej prostaty nie trzeba sięgać po tradycyjne metody. Warto iść z duchem czasu oraz zapoznać się z zaletami metody HIFU. Aby nie mieć żadnych wątpliwości z nią związanych należy przyswoić podstawowe informacje z tego zakresu.

Jak zwalczać raka prostaty?

Rak prostaty występował u mężczyzn od niepamiętnych czasów. Ustępuje miejsca jedynie rakowi płuc, który jest związany z paleniem papierosów. Kiedy mowa o klasycznych metodach leczenia raka prostaty polegają one na usunięciu stercza, w dalszej kolejności stosuje się radioterapię oraz terapię przy pomocy hormonów i chemioterapię. Nie zawsze trzeba stosować je wszystkie, w związku z tym wielu panów poddawanych jest nadmiernej ilości zabiegów oraz innych czynności, których nadzwyczajnie w świecie im nie potrzeba. Właśnie dlatego warto zapoznać się z metodą HIFU.

Metoda ta korzysta z ultradźwięków, których zadaniem jest degradacja tkanek nowotworowych znajdujących się na obszarze stercza. Jest to możliwe, dzięki skorzystaniu z robota medycznego. Cały sekret polega na wykorzystaniu zasady skupienia wysoko skoncentrowanych fal ultradźwiękowych. Zadanie to umożliwia skierowanie znacznej dawki energii, która jest w stanie usunąć tkanki guza. Cały zabieg waha się od 60 do 120 minut. Cechuje go niewielka inwazyjność, co sprawia, że mężczyzna poddawany leczeniu już po jednym, a maksymalnie dwóch dniach wraca do domu. Niesie ono za sobą wiele korzyści, a przede wszystkim nie istnieje konieczność promieniowania jonizującego oraz wykonywania bolesnej operacji po której potrzeba czasu aby dojść do siebie.

Metoda HIFU została wprowadzona już 18 lat temu i staje się ona coraz bardziej popularna. Przyjmuje się, że przeszło 40 000 mężczyzn na całym świecie pożegnało się już  z rakiem prostaty przy pomocy omawianej metody.

Kolejna zaleta związana z innowacyjną metodą HIFU polega na tym, że po wykonanym zabiegu nie występują powikłania, które często spędzają sen z powiek panów leczonych przy pomocy klasycznych sposobów. Metoda ta jest zdecydowanie lepsza, gdyż po wykonanym zabiegu możliwe jest prowadzenie aktywnego życia seksualnego, który w pozostałych przypadkach pozostawia wiele do życzenia. Nietrzymanie moczu także nie stanowi już dłużej problemu, a jak wiadomo jest to jeden ze skutków ubocznych klasycznego leczenia. W trakcie zmagania się z rakiem prostaty zdecydowanie warto sięgnąć po nowoczesne metody, gdyż wszystko przemawia na ich korzyść.