Nowe działalności gospodarcze, wzmocnienie potencjału istniejących firm, kolejne miejsca pracy oraz rozwój turystyki to cele, które zostaną osiągnięte dzięki wsparciu z PROW. Tym razem środki trafią do beneficjentów z powiatów: Gryfiński, Stargardzki, Pyrzycki oraz Szczecinecki. 7 umów w ramach Leadera czyli działania lokalnego kierowanego przez społeczność, podpisali 31 maja br. wicemarszałek Jarosław Rzepa oraz członek Zarządu Ryszard Mićko.

Sądzę, że podpisane dzisiaj umowy, gwarantujące wsparcie PROW to kolejne dobrze zainwestowane pieniądze w państwa rozwój. Mam nadzieję, że państwa usługi oraz miejsca które powstaną dzięki dofinansowaniu, cieszyć się będą dużym zainteresowaniem wśród lokalnych mieszkańców – mówił wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa.

Firma STOLDOM z Trzcińsko-Zdroju dzięki wdrożeniu nowoczesnych technik do produkcji drewna budowlanego i pelletu wzmocni potencjał rynkowy firmy. W Ińsku, nad jeziorem powstanie SPA, rozbudowany zostanie budynek noclegowo-gastronomiczny oraz swoje usługi zacznie świadczyć konsultant weselny. Mieszkańcy wsi Trzebórz będą mogli integrować się w nowopowstałej świetlicy wiejskiej.

To jest ostatnia miejscowość w gminie Kozielice, która nie ma świetlicy. Nie ma możliwości spotkania się, zorganizowania imprezy integracyjnej, nawet zebrania wiejskie odbywają się w sąsiedniej miejscowości. Myślę, że budynek, który powstanie jest bardzo potrzebny i dobrze posłuży lokalnej społeczności – mówił wójt gminy Piotr Rybkowski.

W Chojnie otworte zostanie miejsce noclegowe w którym będzie można wykupić wyżywienie, oparte na produktach lokalnych. Sprzedaż mebli, podłóg, altan i innych wyrobów z drewna oferować będzie zakład stolarski z Morynia. Właściciel zorganizuje i poprowadzi szkolenia, warsztaty edukacyjne, poruszające tematykę obróbki drewna. Deko Serwis z gminy Borne Sulinowo będzie oferował usługi dekoratorskie na takich imprezach jak: śluby, jubileusze, chrzciny. Nagłaśnianiem koncertów, organizowaniem imprez kulturalnych  zajmie się Agencja Muzyczna Folk, również pochodząca z gminy Borne Sulinowo.

Poprzez warsztaty, organizacje różnego rodzaju imprez chciałbym promować muzykę ludową – informował Wojciech Benedykt Więckowski.

Całkowita kwota potrzebna na realizację projektów to prawie 3 mln zł, dofinansowanie z PROW 2014-2020 wyniesie ok. 1,1 mln zł.