King Wilki Morskie Szczecin odnoszą najwyższe zwycięstwo w tym sezonie Tauron Basket Ligi. Podopieczni trenera Marka Łukomskiego pokonują Start Lublin 121:70 w Azoty Arenie. Najwięcej punktów w szczecińskiej ekipie zdobył Michał Nowakowski, który zanotował 18 oczek.

Pierwsza ćwiartka rozpoczęła się od dwóch celnych rzutów wolnych Franka Gainesa. Kilka chwil później prowadzenie 7:0 dał King Wilkom Morskim Szczecin celny rzut z dystansu Pawła Leończyka. Świetna obrona i jeszcze skuteczniejszy atak sprawiły, że gospodarze prowadzili ze Startem Lublin 31:14 na koniec pierwszej odsłony.

Wydawało się, że lepiej, niż podczas premierowych dziesięciu minut zagrać już nie można. Okazało się, że druga ćwiartka poszła King Wilkom Morskim jeszcze sprawniej. Szczecinianie wygrali ją 38:19. W ciągu pierwszej połowy podopieczni trenera Marka Łukomskiego trafili aż 10 z 11 rzutów z dystansu. Start Lublin nie miał żadnych argumentów w odpowiedzi na tak grające King Wilki. Mnóstwo efektownych podań, rzutów i wybronionych akcji zaserwowali swoim kibicom szczecinianie.

W trzeciej kwarcie intensywność grania nie spadła. Każdy kolejny zawodnik, który wchodził na parkiet z ławki wnosił masę energii i jakości do gry. Jak szalony, z dystansu, trafiał Michał Nowakowski, który po raz kolejny rozegrał świetny mecz. Na boisku pojawili się wszyscy gracze King Wilków Morskich Szczecin. Trener Marek Łukomski rotował składem dość często. Po trzydziestu minutach gry gospodarze wygrywali 94:50.

Ostatnia partia spotkania nie zawiodła kibiców. Nie brakowało efektownych zagrań. Piłkę do kosza wsadzali C.J Aiken, a nawet Brandon Brown i Paweł Kikowski. Ostatecznie King Wilki Morskie Szczecin pokonały Start Lublin 121:70, a pochwały za styl należą się wszystkim podopiecznym trenera Łukomskiego. Walka w obronie oraz zespołowość sprawiła, że tak wysoka wygrana była możliwa.

King Wilki Morskie Szczecin – Start Lublin 121:70 (31:14, 38:19, 25:17, 27:20)

King Wilki Morskie: Nowakowski 18, Kikowski 17, Majewski 16, Nikolić 15, Aiken 12, Robinson 10, Leończyk 9, Brown 8, Gaines 7, Majcherek 5, Galdikas 4, Garbacz

Start: Jeftić 16, Małecki 14, Grzeliński 10, Czujkowski 8, Kowalski 7, Salamonik 7, Trojan 5, Kellogg 3, Popović, Hałas.

Już w najbliższą środę, King Wilki Morskie Szczecin zagrają we własnej hali z Rosą Radom. Początek meczu o godzinie 18:00.