Na szczecińskich jezdniach zrobiło się jaśniej. 32 nowe latarnie zostały właśnie zainstalowane, a to nie koniec. Zmiany zajda też na obrzeżach miasta.

Właśnie zakończyły się kolejne montaże nowoczesnego, energooszczędnego oświetlenia w różnych punktach miasta. Sześć takich latarni ustawiono na ul. Rapackiego, na odcinku od ul. Sosnowej do ul. Warcisława. Inwestycja została zakończona i odebrana w piątek. Budowa oświetlenia kosztowała 90 174,99 zł brutto.

Tego samego dnia zakończono również prace na ul. Rugiańskiej, gdzie zmodernizowano oświetlenie na odcinku między ul. Stalmacha a ul. Druckiego-Lubeckiego. Koszt inwestycji wyniósł 88 898,83 zł brutto. Ulicę rozjaśniło 8 opraw wykorzystujących technologię LED.

Lada dzień w tej okolicy odbędą się odbiory następnych latarni – na ul. Ceglanej i Miedzianej, gdzie łącznie powstanie 18 punktów. A niebawem przekazany zostanie kolejny plac budowy, tym razem w Podjuchach, gdzie w ciągu ulic: Piwna/Lechicka/Zamieć przewidziano 20 lamp. Tutaj wykonawca będzie miał 70 dni na zakończenie prac.