Policjanci z koszalińskiej komendy regularnie spotykają się z turystami spędzającymi czas wolny w nadmorskich miejscowościach i rozmawiają między innymi o tym, jak dbać o bezpieczeństwo w czasie kąpieli oraz podczas plażowania. Tym razem mundurowi odwiedzili dzieci wypoczywające w jednym z mieleńskich hoteli.

Działania dotyczące promowania bezpiecznych zachowań nad wodą na stałe wpisały się już w kalendarz zadań koszalińskiej jednostki. Jak każdego roku mundurowi spotykają się nie tylko z turystami korzystają z kąpielisk miejskich, ale również z odpoczywającymi w miejscowościach nadmorskich.

Dlatego dzisiaj Policjanci z Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie spotkali się z dziećmi wypoczywającymi w jednym z mieleńskich hoteli, w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Podczas wizyty mundurowi przypominali dzieciom o ważnych zasadach bezpiecznego korzystania z akwenów. Przestrzegali, że woda to żywioł dlatego należy korzystać z niej mądrze i odpowiedzialnie. Tłumaczyli najmłodszym, żeby wybierać tylko strzeżone kąpieliska, tam gdzie jest ratownik.

Dzieci mogły skorzystać z przygotowanych dla nich atrakcji. Najmłodsi bardzo chętnie zasiadali w oznakowanym radiowozie oraz aktywnie brali udział w grze edukacyjnej „Zagraj ze mną w bezpieczeństwo. Równie dużym zainteresowaniem cieszył się przygotowany tor przeszkód z wykorzystaniem alkogogli.

Na zakończenie wizyty każde dziecko otrzymało element odblaskowy oraz słodki upominek.

Spotkanie odbyło się w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, która odbywa się pod patronatem Pana Mariusza Błaszczaka – Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.