Kto z nas nie składał kiedyś łódeczek z papieru? Teraz Szczecin takimi właśnie łódeczkami chce pobić rekord świata. Podczas regat w strefie dziecięcej już od 4.08 będzie można składać statki z origami tak, aby na koniec the Tall Ships Races było ich jak najwięcej!

Na pomysł ustanowienia szczecińskiego rekordu w składaniu stateczków wpadło Centrum Żeglarskie, jeden ze współorganizatorów szczecińskiego finału regat The Tall Ships Races 2017. Wielkie warsztaty origami rozpoczną się już 4 sierpnia w sferycznym namiocie CŻ zlokalizowanym oczywiście w Strefie Dziecięcej na pl. Adama Mickiewicza. Za naukę papierowych trików odpowiadał będzie animator-żeglarz. By nie było zbyt monotonnie, w programie znajdą się także inne marynistyczne cuda z papieru…

Statki będą składane w dwóch kolorach: zielonym i niebieskim, a więc w barwach Centrum Żeglarskiego. Każda z łódek będzie numerowana, a każde dziecko dostanie imienny certyfikat ustalania szczecińskiego rekordu liczby łódek złożonych z papieru. Finalnie efekty prac najmłodszych zawisną nad głowami gości, pod kopułą namiotu.