Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy za pomocą wnyk kłusowali na zwierzynę leśną.

Białogardzcy policjanci ustalili, iż dwóch mieszkańców powiatu białogardzkiego zajmuje się kłusownictwem. Na podstawie zebranych dowodów policjanci zatrzymali mężczyzn.

Sprawcy na terenach leśnych ustawili około 10 wnyków za pomocą których skłusowali byka i łanię jelenia oraz dzika. Ponadto podczas przeszukań pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych policjanci znaleźli i zabezpieczyli przedmioty pochodzące z przestępczej działalności i służące do kłusownictwa tj. osiem sztuk czaszek z porożem, 86 sztuk stalowych linek tzw „wnyków” oraz mięso dzika.

Mężczyźni, 30 i 33 letni mieszkańcy powiatu białogardzkiego usłyszeli zarzuty do których się przyznali. Za swoje czyny odpowiedzą teraz przed Sądem. Za kłusownictwo i bezprawne pozyskanie zwierzyny i poroża, którego wartość oszacowano na kwotę 18 tysięcy złotych, grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz przepadek narzędzi do kłusowania.