Policjanci zachęcają osoby powracające po urlopach do domów do korzystania z tras alternatywnych. Jak co roku przygotowali specjalne mapy, które mają pomóc uniknąć wakacyjnych korków. Którędy jechać znad morza, aby łatwiej dotrzeć do celu? 

W związku z kończącymi się wakacjami na głównych nadmorskich drogach mogą tworzyć się korki, dlatego policjanci zachęcają kierowców do korzystania z tras alternatywnych. Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie opracowała specjalne mapy, które w formie plakatów i ulotek zostały wydane i sfinansowane ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego.

Kierowcy znajdą na mapach alternatywne zalecane przez Policję trasy dojazdowe i powrotne z miejscowości nadmorskich w kierunku Zielonej Góry (Gorzów Wielkopolski), Bydgoszczy oraz Poznania (Piły). Przydatne mogą okazać się także zawarte w nich informacje o miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do zatorów drogowych, o utrudnieniach w ruchu spowodowane robotami drogowymi, drogach w budowie, stacjach paliw, a nawet o umiejscowieniu stacjonarnych fotoradarów. 

Świnoujscy dzielnicowi kolportowali plakaty i ulotki z alternatywnymi trasami w różnych punktach na terenie miasta, m.in. na stacjach paliw, tablicach informacyjnych, by umożliwić ich nabycie planującym powroty do domów kierowcom.

Plakaty i ulotki można nabyć również w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu przy ulicy Krzywoustego 2a, a także na stronie internetowej KMP w Świnoujściu oraz KWP w Szczecinie.