Jak dbać o płytki ceramiczne w kuchni?

0
sciereczki kuchenne

Kuchnia to miejsce, w którym występuje sporo tłuszczu. Często zdarzają się również plamy z jedzenia i napojów. Jak zadbać o czystość kuchni, a przede wszystkim o płytki ceramiczne? Jakie płyny i ściereczki są najlepsze do pielęgnowania takich powierzchni? Podpowiadamy i podajemy wskazówki ułatwiające utrzymanie płytek kuchennych w czystości.

Czym można bezpiecznie czyścić płytki ceramiczne w kuchni?

Jeśli odpowiednio zadbamy o płytki, które znajdują się na ścianach i podłodze, będą prezentowały się elegancko i jednocześnie będą higienicznie czyste. Właściwy środek do czyszczenia i odpowiednie ściereczki kuchenne, wykonane na przykład z mięciutkiej mikrofibry, która jest niezwykle chłonna, a jednocześnie nie rysuje czyszczonych powierzchni lub gąbki do czyszczenia, są w stanie sprawić, że czyszczenie płytek i dbanie o ich wygląd nie będą sprawiały najmniejszych trudności. Lekko zwilżone ściereczki kuchenne w połączeniu z płynem, który rozpuszcza tłuszcz sprawiają, że płytki można myć bez szorowania. W sklepach z chemią gospodarczą można liczyć na szeroki wybór środków czyszczących, które przeznaczone są do tłustych i mocno zabrudzonych powierzchni kuchennych. Bardzo ważne jest jednak, aby taki chemiczny środek porządnie spłukać, aby nie zaszkodził naszemu zdrowiu. W przypadku płytek gładkich i z połyskiem, należy unikać gąbek z chropowatą powierzchnią oraz mleczek czyszczących z drobinkami czyszczącymi. Znacznie bezpieczniejsze są spraye lub po prostu płyn do mycia naczyń, który jest jednocześnie bardzo bezpieczny.

Ściereczki kuchenne z mikrofibry – idealne do sprzątania

Warto zainwestować w porządne ściereczki wykonane z wysokiej jakości materiałów. Można je prać w pralce dla maksymalnej higieny lub po prostu wymienić na nowe. W kuchni przydają się również ściereczki wykonane z bawełny. Najlepiej decydować się na produkty wykonane z materiału, który można prać w wysokich temperaturach. Ważne, aby nieużywane ścierki zawsze były suche, ponieważ wilgotne środowisko bardzo odpowiada grzybom i bakteriom, które szybko się w nim namnażają. Płytki o wysokim połysku można również myć płynem do szyb przy pomocy ściereczki lub ręcznika papierowego. W ten sposób nie pojawią się na nich brzydkie smugi. Jeżeli płytki kuchenne są regularnie czyszczone, nie potrzeba wiele czasu, aby utrzymać je w czystości. Wystarczy kilka minut w tygodni i można cieszyć się piękną kuchnią.