Już w sobotę 3 września startują rozgrywki PGNiG Superligi Kobiet. W pierwszym meczu ENERGA AZS podejmować będzie KPR Jelenia Góra.

Gospodynie sobotniej konfrontacji ponownie zamierzają walczyć o najwyższe cele. W zespole nie doszło do wielkich zmian w miejsce Małgorzaty Trawczyńskiej przybyły trzy zawodniczki.

Anita Unijat na prezentacji ENERGI AZS mówiła, że pozyskane piłkarki są jedynie uzupełnieniem składu, a nie wzmocnieniem. My jednak sądzimy, że jest to zasłona dymna.

Do Koszalina przybyły 23-letnia Amit Izak, pochodząca z Izraela. Mierząca 180 cm wzrostu, leworęczna piłkarka zagra na prawym rozegraniu. Amit ma polskie korzenie, bowiem babcia jest Polką, urodziła się pod Radomiem. Następną nową twarzą w koszalińskim zespole jest prawa skrzydłowa – Paulina Tracz. Piłkarka w swojej karierze reprezentowała takie zespoły jak AZS AWF Gardinia Wrocław, Metraco Zagłębie Lubin, a ostatnio KPR Ruch Chorzów. Ostatnią pozyskaną zawodniczką jest Ukrainka – Kseniia Protsenko, która ma wzmocnić rywalizację na lewym rozegraniu. Kseniia dotychczas występowała w w ukraińskiej superlidze, w drużynie „Dniprianka”. W ostatnich czterech sezonach Protsenko świętowała wywalczenie brązowych medali.

Dodać należy, że nadal na urlopie macierzyńskim przebywa bramkarka Izabela Prudzienica, a rehabilitację przechodzi Adrianna Nowicka.

Jelenia Góra w nadchodzącym sezonie za cel stawia sobie utrzymania w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. W przerwie przed rozpoczęciem rozgrywek doszło do prawdziwej rewolucji w składzie. Z KPR-em pożegnały się czołowe piłkarki Dominika Grobelska, która zasiliła Kram Start Elbląg, Aleksandra Uzar (MKS Selgrosem Lublin) oraz Małgorzata Mączka (Metraco Zagłębie Lubin). KPR opuściły również Katarzyna Demiańczuk, Anna Mączka, Martyna Michalak, Justyna Fijałkowska, Ewa Nowicka i Maksymiliana Janik.

Do zmiany doszło, również na ławce trenerskiej. Nowym szkoleniowcem został Tomasz Konitz przed którym niezwykle trudne zadanie. W kadrze ma do dyspozycji, aż dziesięć wychowanek, w tym pięć juniorek – Natalia Janas, Agata Skowrońska, Natalia Filończuk, Ania Herbut i Weronika Wojtas. Pozostałe wychowanki to Joanna Załoga, Sabina Kobzar, Sylwia Jasińska, Aleksandra Oreszczuk i Oktawia Bielecka. W sumie to 10 zawodniczek, czyli ponad połowa obecnej kadry. Dla wielu z nich ten sezon będzie pierwszym w poważnej piłce ręcznej.

KPR Jelenia Góra w ramach przygotowań wziął udział w dwóch turniejach towarzyskich – w Pradze i Ostrawie. KPR w sparingach prezentował się przyzwoicie o czym świadczą wygrane pojedynki m.in. z Ruchem Chorzów 20:19 i Stavią Praga 26:18.

Przypomnijmy, że w sezonie 2015/2016 w konfrontacji Koszalina z Jelenią Góra zdecydowanie lepsze były akademiczki. W pierwszym meczu w stolicy Karkonoszy gospodynie przegrały 25:36, zaś w rewanżowym starciu podopieczne Anity Unijat wygrały 33:23.

Spotkanie rozpocznie się 3 września o godzinie 17:00 w Hali Widowiskowo Sportowej w Koszalinie. Bilety: 12 zł bilet normalny, zaś 4 zł wynosi bilet ulgowy.