W najbliższy wtorek o godzinie 19 na scenie Bałtyckim Teatrze Dramatycznym wystawiony zostanie spektakl charytatywny „Cafe Sax”. Dochód trafi na rehabilitację ciężko chorego Krzysztofa Czerwińskiego.
 

To wspólna inicjatywa pracowników Urzędu Miejskiego i Fundacji Pokoloruj Świat. Krzysztof Czerwiński jest studentem II roku europeistyki Politechniki Koszalińskiej. Cierpi na najcięższą odmianę dystrofii mięśniowej. Opiekuje się nim mama Joanna, na co dzień ratuszowa urzędniczka. Pieniądze są potrzebne na rehabilitację i opiekę nad młodzieńcem, gdy jego mama jest w pracy.
– Znamy sytuację Asi, która 21 lat samotnie wychowuje dwoje dzieci. Postanowiliśmy pomóc. Spotkaliśmy się ze sporym odzewem w urzędzie sprzedaliśmy kilkadziesiąt cegiełek – mówi Maria Lis z ratusza.
Spektakl „Cafe Sax” to najdłużej grane przedstawienie na scenie koszalińskiej. Wystawiane jest od 9 lat. Bilet-cegiełka kosztuje 30 zł. Przygotowano 400 takich wejściówek. Spodziewane wpływy to 12 tysięcy złotych.

– Pieniądze do ręki mamy Krzysia nie trafią. Każda kwota będzie rozliczana przez księgowość, choć zaliczek na wydatki nie wykluczamy – twierdzi Teresa Żurowska, prezes Fundacji „Pokoloruj Świat”. To nie pierwsza akcja charytatywna firmowana przez tę organizację. – Wszystkim nie pomożemy, ale jeśli jest możliwość wsparcia jednej osoby, to trzeba to zrobić – powiedziała pani prezes.

 

KoszalinInfo.pl