Już w piątek 16 września ENERGA AZS zmierzy się w hitowym starciu PGNiG Superligi Kobiet Zagłębiem Lubin. Początek sezonu dla zespołu z Koszalina jest udany, zaś dla ich najbliższego rywala zdecydowanie nie.

Po dwóch seriach spotkań podopieczne Anity Unijat mają na swoim koncie cztery punkty. W pierwszej serii akademiczki pokonały w Koszalinie 34:30 KPR Jelenią Górę, a w drugiej serii spotkań beniaminka KPR Kobierzyce 35:21.

Zespół prowadzony przez Bożenę Karkut początek rozgrywek miał zdecydowanie trudniejszy. Już w pierwszej serii przyszło się zmierzyć Zagłębiu z Vistalem Gdynia. Spotkanie wygrały zawodniczki z Gdyni 29:24. W ostatniej kolejce Lubin przegrał zaś z Pogonią Baltica Szczecin. Dodajmy, że Pogoń to wicemistrz Polski, a Vistal to trzeci zespół poprzedniego sezonu.

Zagłębia z pewnością nie można lekceważyć, a te dwie porażki z pewnością wytwarzają w zespole dodatkową motywację do pokonania Koszalina.

W poprzednim sezonie w bezpośrednich pojedynkach Koszalina z Lubinem emocji nie brakowało. Na parkiecie Zagłębia lepsze były gospodynie, które wygrały 31:28. Natomiast na parkiecie koszalińskiej Hali Widowiskowo Sportowej wygrała ENERGA AZS 36:27.

Dodajmy, że od tego sezonu w barwach Zagłębia występuje była zawodniczka ENERGI AZS – Małgorzata Trawczyńska. Wspomniana piłkarka w dwóch pierwszych pojedynkach obecnego sezonu zdołała zdobyć jedną bramkę, ale wiemy, że na tą młodą piłkarkę będzie musiała defensywa ENERGI AZS uważać. Jako ciekawostkę dodajmy, że Anita Unijat obecna trenerka koszalinianek pracowała z Trawczyńską przez dziesięć lat.

Spotkanie odbędzie się już w piątek 16 września o godzinie 18:00 w Koszalinie.